Džiaugiamės Tado Adomkaus sėkme respublikiniame projekte “Giminės medis-2022”

„…keičiasi, tradicijos, papročiai, bet lieka šilti prisiminimai…“ (Vytenis Tomkus 13 m., Čekiškės P.Dovydaičio gimnazija)

2022 lapkričio 24 dieną virtualioje aplinkoje vyko respublikinio projekto „Giminės medis-2022“ baigiamasis renginys – parodos pristatymas, projekto apibendrinimas, kūrybinių darbų pristatymas, konkurso dalyvių apdovanojimai. Kauno tautinės kultūros centras konkursą rengia nuo 1999 metų. Organizatorių ir partnerių tikslas pakviesti  vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius, į simbolinę kelionę po savo šeimos praeitį, gimtąsias protėvių vietas: tyrinėti ir užrašyti giminės istorinį paveldą, genealogiją, tapti šeimos muziejininku, įprasminant tautos istorinę ir kultūrinę atmintį, nes šeima – valstybės pagrindas.

Šiais metais konkurso darbų temos: „Giminės medis“, „Giminės herbas“, „Šeimos relikvija ir fotografija“. Juos pateikė daugiau nei 100 vaikų, jaunuolių iš Ignalinos, Jurbarko, Jonavos, Klaipėdos, Kupiškio, Mažeikių, Pasvalio, Prienų, Radviliškio, Šalčininkų, Ukmergės, Šiaulių, Vilniaus, Kauno miestų ir rajonų. Geriausių kūrybinių darbų autoriai apdovanoti Kauno tautinės kultūros centro padėkomis ir atminimo dovanomis.

Konkursui buvo pateikta 48 kūrybiniai darbai „Giminės herbas“, 41 – „Giminės medis“, 21 – „Šeimos relikvija ir fotografija“.

Kategorijoje kūrybinis darbas „Šeimos relikvija ir fotografija“ mūsų mokyklos 5b klasės mokinys Tadas Adomkus laimėno II vietą.

Jau trečius metus kūrybinius darbus vertina ne tik komisija, bet gali balsuoti visi prisijungę prie KTKC internetinio puslapio. Šiais metais KTKC svetainėje apsilankė ir balsavo daugiau nei 1700 lankytojų. Daugiausia  balsų surinko:

Kategorijoje kūrybinis darbas „Šeimos relikvija ir fotografija“ I vietos  laimėtoju tapo 5b klasės mokinys Tadas Adomkus.

* Kūrybiniai darbai Kauno tautinės kultūros centro svetainės puslapyje: http://ktkc.lt/cat-konkursai/gimines-medis-2022/