Lapkričio 14 – 18 dienomis, tamsiausiu metų laiku, vyko tarptautinis projektas „Šiaurės šalių literatūros savaitė“. Tai jau treti metai, kai mūsų mokyklos mokiniai domisi Šiaurės šalimis, jų literatūra ir dalyvauja garsiniuose skaitymuose. Į šių metų projekto veiklas įsitraukė net 10 klasių. Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – Gamta Šiaurėje.

           5b klasių mokiniai dalyvavo garsiniuose skaitymuose, kurių metu buvo skaitoma Suomijos ir Danijos autorių Malin Kivelä, Linda Bondestam, Martin Glaz Serup paveikslėlių knyga „Jei sutiktum lokį“. Mokiniai pademonstravo puikias žinias apie ruduosius ir baltuosius lokius, pateikė įvairių faktų apie juos, žinojo, kad sutikus baltąjį lokį, reikia elgtis visai kitaip. 7a ir 7b klasių mokiniai žvakių šviesoje skaitė ištraukas iš švedų autoriaus Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones. Mįslingiausios žuvies istorija“. Po skaitymų septintokai leidosi į pamąstymus apie tėvo ir sūnaus santykius.

        Visų klasių mokiniai pasitikrino literatūrines ir geografines žinias dalyvaudami šiaurietiškame protmūšyje, kurio metu netrūko įvairiausių emocijų. Su Šiaurės šalių literatūra mokiniai susipažino taip pat lankydamiesi mokyklos bibliotekoje, kurioje parengta Šiaurės šalių autorių knygų paroda.

 

Bibliotekininkė

Aistė Vasiliauskienė