Jau aštuonioliktą kartą tradiciniai „Metų knygos rinkimai“ kvietė skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas iš ekspertų pasiūlytų penkių kategorijų knygų, tarp jų ir vaikų. Akcijos organizatoriai, Kultūros ministerijos nutarimu, antrus metus iš eilės kvietė mokyklų bibliotekas, norinčias organizuoti renginius, kuriuose būtų pristatomos akcijos knygos, teikti paraiškas šioms knygoms gauti. Paraiškų vertinimo komisija įvertino pateiktas paraiškas ir atrinko mokyklų bibliotekas, kurioms paskirti knygų komplektai. Džiaugiamės, kad tarp atrinktų bibliotekų buvo ir mūsų mokyklos biblioteka, kuriai padovanojo kategorijos „Knygos vaikams“ komplektą.

           Gegužės mėnesį 2a ir 2b klasių mokiniai dalyvavo bibliotekininkės A. Vasiliauskienės organizuotose netradicinėse pamokose „Metų knygos rinkimai 2022: knygos vaikams“. Antrokai buvo supažindinti su knygelėmis, jų autoriais, nominuotų knygų išskirtinumu, apžvelgtos iliustracijos. Pasitelkdami interaktyvią „Kahoot!“ platformą, mokiniai pasitikrino ir praplėtė savo literatūrines žinias protų mūšyje „Metų knygos rinkimai 2022: knygos vaikams“.

       Antrokai išrinko ir jiems labiausiai patikusias knygas – Kęstučio Kasparavičiaus „Žvaigždžių paukštis“ ir akcijos „Metų knygos rinkimai“ nugalėtoją knygų vaikams kategorijoje Ilonos Ežerinytės, Marijos Rubavičiūtės „Tetulė Liu“.

 

bibliotekininkė Aistė Vasiliauskienė