Š. m. rugsėjo 20–24 dienomis mūsų mokykla dalyvavo tarptautiniame Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekte „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“. Projekto tikslas – stiprinti mokinių skaitymo motyvaciją, skatinant pažinti giminiškų tautų – lietuvių ir latvių – kalbą, literatūrą, kultūrą, istoriją, kviečiant užmegzti ir palaikyti tarpkultūrinius Lietuvos ir Latvijos mokyklų ryšius. Projektas „Baltų literatūros savaitė“ Lietuvos ir Latvijos mokyklose vyksta nuo 2017 m. Pradinių klasių mokiniai jame dalyvauja antrą kartą.

Šiais metais antrų klasių mokiniai susipažino su Latvijos geografija ir latvių kalba. Vaikai lygino lietuvių ir latvių kalbos abėcėles, iš latvių kalbos vertė trumpus sakinius ir žodžius, išmoko latviškai pasisveikinti ir atsisveikinti. Pamokos metu antrokai susipažino su latvių rašytoja Zane Zusta ir jos knygomis apie pelėdžiukę Ūkę Pūkę. Mokiniai kartu su savo auklėtojomis Gitana Puzinoviene ir Vaida Bilevičiene pažintį su artimiausių kaimynų literatūra (Zane Zusta „Ūkė Pūkė grįžta namo“) įamžino atlikdami pelėdžiukės darbelį. Džiaugiamės kūrybiškais mokinių darbeliais!

Ketvirtų klasių mokiniai dar kartą prisiminė latvių rašytoją Zane Zusta ir jos didelio pasisekimo pelniusias pasakų knygas vaikams. Vaikams buvo pateiktos užduotys, kurios skatino lavinti vaizduotę. Antroje pamokos dalyje ketvirtokams buvo pravestas latvių kalbos pradžiamokslis. Mokiniai susipažino su latvių abėcėle, aiškinosi rašybos ir tarimo skirtumus, į lietuvių kalbą vertė latviškus žodžius ir sakinius bei mokėsi savaitės dienų pavadinimus latviškai. Džiaugiamės ketvirtokais, kurie puikiai atliko pateiktą užduotį ir aktyviai dalyvavo pamokose.

Dėkojame tarptautinio Lietuvos ir Latvijos mokyklų bibliotekų projekto „Baltų literatūros savaitė / Baltu literatūras nedēļa“ organizatoriams, partneriams, rėmėjams.

Projekto organizatoriai: Jonavos rajono Žeimių mokykla-daugiafunkcis centras, Jonavos rajono mokyklų bibliotekų metodinis būrelis

Projekto partneriai: Vytauto Didžiojo universitetas, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje,

Lietuvos Respublikos ambasada Latvijoje, Jonavos rajono savivaldybė, Latvijos Nacionalinis kino centras, Lietuvos kino centras

Projekto mokykloje koordinatorė

bibliotekininkė Aistė Vasiliauskienė